top of page

Sedef Antay

Boğaziçi Üniversitesi’nden 1978’de mezun olan Sedef Antay, sanatsal fotoğraf alanında kariyer yapmaya yöneldi.


80'lerin başında, Pina renkli baskı laboratuvarında reklam ajanslarına hizmet verirken kendi fotoğraf çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra, Refo fotoğraf dergilerinin editörü olarak, daha sonra da Polaroid için çalıştı. 1992 yılından itibaren reklam ajanslarında metinyazarlığı ve tanıtım fotoğrafçılığı yaptı.

1996'da kurduğu yaratıcı ajansta, reklam fotografçısı ve yaratıcı direktör olarak çalışmaya devam ediyor. 2018’de çocuklara yönelik AR FlashCards artırılmış gerçeklik uygulamaları ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.


2014-2019 yılları arasında Mustafa Özel atölyesinde resim çalıştı, halen kendi atölyesinde çalışmaya devam etmektedir. 2015’ten günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve karma sergilerine katıldı.


2020’de HuginveMunin Artworks (www.huginvemunin.com) adı altında Kuzguncuk’ta bir Sanat Merkezi kurdu. Düşünen, üreten, sahip olduklarını paylaşmayı isteyenlerin birlikte üretebilecekleri, kendi dışındaki insanlara bir şeyler katabilmeyi amaçlayan kişilerin buluşma yeri olması, herkesin kendine ait bir yer olarak hissetmesi fikrinden yola çıktı.


Hem bir sanat galerisi, hem de resim, müzik ağırlıklı olarak tüm sanat dallarına açık, felsefe, psikoloji, edebiyat ve bir çok konuda seminerler, sohbetler vasıtasıyla bilgi paylaşımlarına açık bir platform olarak sergiler, caz ve klasik oda konserleri, söyleşi ve seminerler, multidisipliner etkinlikler hayata geçirilmektedir. Ek olarak, Kurumlara özel, dernek ve STK’lar için projeler üretilmekte olup, Kuzguncuk’ta gerçekleşecek bir Sanat Festivali ve Gençler için sanat paylaşım ortamları hazırlanmakta olan projeler arasındadır.


Ayrıca platformun bir youtube kanalı bulunmakta olup, felsefe, müzik, edebiyat konularında videolar paylaşılmaktadır.


KİŞİSEL SERGİLER


1994 “Doxa”, Fransız Kültür Derneği, İstanbul

1995 “Doxa”, Nadya Snat Galerisi, Yeşilköy, İstanbul

2017 GaleriE “Expressions”, Oslo Norway

KARMA SERGİLER

2016 Akatlar Kültür Merkezi (AKA) istanbul, Modern ve ötesi 2017 TÜYAP ARTİST 201

2018 Fulya Sanat Kültür Merkezi, istanbul,Grup Altamira - Modern ve ötesi2

2018 Fulya Sanat Kültür Merkezi, istanbul,“Konu Kadın değil, Kadın meselesi…” Karma Sergisi

2018 Cook and Book Gallery, “Moda” Birgrupinsan(BGİ), Karma Sergisi

2018 BGİ Sanat Platformu Birinci Yıl Büyük Sergisi, Türkan Saylan Kültür Merkezi, İstanbul

2019 BGİ Bizyüze Portra Sergisi, Galeri MOD, İstanbu

2019 BGİ Bursa Teyyare Kültür ve Sanat Merkezi
Sedef Antay
bottom of page