top of page

Esin Koç

Görsel sanatçı, fotoğrafçı ve fotoğraf editörü. Çalışmalarında siyaset, toplum, insan ve doğa konularındaki sorunlara ağırlıkla yer veriyor. Kavramsal-Kurgusal fotoğrafa odaklansa da, belgesel fotoğraftan da vazgeçemiyor.


1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Fotoğraf çekmeye aktif olarak 2006 yılında başladı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nü bitirdi.


Çeşitli kitap ve dergilerde fotoğrafları yayımlandı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda sergilenen fotoğrafları var. 2010 yılında ‘’Yaşayan İstanbul’’ isimli kişisel sergisi, 2011 yılında ‘’Doğa Direnişçileri’’(belgesel), 2013 yılında ‘’Çocuk Gelinler’’(kurgusal) adlı kişisel fotoğraf sunumları gerçekleşti. Ayrıca bu çalışmaları ile İstanbul Belgesel Fotoğraf Günleri’ne, AFSAD Şiddet Temalı sergisine ve Marmaris Fotoğraf Festivali’ne katıldı. Birçok karma fotoğraf projesinde yer aldı.


2015-2019 yılları arasında İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim ve Projeler Biriminin Koordinatörü ve Temel Fotoğraf Seminerleri eğitmeni olarak görev yaptı. Bu dönemde Uluslararası nitelikli, 24. ve 25. İstanbul Fotoğraf Günleri’nin Koordinatörlüğü’nü yürüttü ve Düzenleme Kurulu’nda yer aldı. Birçok projede editör yardımcılığı ve editörlük yaptı.


10 Mayıs 2022 de kurulan Kadın Fotoğrafçılar Derneği'nin kurucu üyesidir.

Fotoğraf ve editörlük çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.http://www.esinkoc.com.tr


Esin Koç
bottom of page