top of page
Sanat ve Sosyal Adalet-Ezgi Bakçay
Sanat ve Sosyal Adalet-Ezgi Bakçay

07 Şub Çar

|

https://meet.google.com/pou-mgus-kte

Sanat ve Sosyal Adalet-Ezgi Bakçay

Zaman ve Yer

07 Şub 2024 20:30 – 22:00

https://meet.google.com/pou-mgus-kte

Etkinlik Hakkında...

Eski kavramlar ve dille değil, ana akım yöntemler ve örgütlenme biçimleriyle değil, eski çatışmaları yerinden eden, yeni çatışmaların zeminini hazırlayan yaratıcı eylemi sanat ve siyasetin eşiğinde düşünmeyi öneriyoruz. Aborjinlerin şarkı çizgilerinden, tik tok videolarına kadar sanat ve sosyal adalet arasındaki ilişkiyi konuşuyoruz.

Sanat ve kültür kuramcısı, sosyolog Ezgi Bakçay, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden doktorasını aldı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta, görsel Kültür ve Sanat Kuramları dersleri vermektedir. Karşı Sanat Çalışmaları’nın küratörlüğünü üstlenen Ezgi Bakçay çeşitli kültür ve sanat kurumlarında seminerler, atölye çalışmaları ve sergiler düzenlemektedir. Kamusal alan, imge, bellek, kültür, estetik, siyaset konularında üretimlerini sürdürmektedir.

Etkinliği Paylaşın

bottom of page