top of page
Fotoğraf ve Gözün Göremediği Yakınlıklar-Cemre Yeşil Gönenli
Fotoğraf ve Gözün Göremediği Yakınlıklar-Cemre Yeşil Gönenli

21 Şub Çar

|

https://meet.google.com/pou-mgus-kte

Fotoğraf ve Gözün Göremediği Yakınlıklar-Cemre Yeşil Gönenli

Konuğumuz Cemre Yeşil Gönenli'nin, ilişkilerin fotografik temsili ve fotoğraf tarihinden ilham aldığı işleri ve bir yayıncı ve küratör olarak katkıda bulunduğu projelerini anlatacağı etkinliğimizde buluşmak üzere.

Zaman ve Yer

21 Şub 2024 20:30 – 22:00

https://meet.google.com/pou-mgus-kte

Etkinlik Hakkında...

“Fotoğraf ve Gözün Göremediği Yakınlıklar”

İstanbul’da yaşayan bir fotoğraf sanatçısı ve görsel hikaye anlatıcısı olan Cemre Yeşil Gönenli, 21 Şubat Çarşamba günü saat 20:30’da Kadın Fotoğrafçılar Derneği’nin konuğu oluyor.

İşleri The Guardian, International Centre of Photography New York, British Journal of Photography, Colors Magazine, İstanbul Modern ve Salt Beyoğlu gibi yerlerde sergilenen Gönenli, 2020 yılında çıkardığı fotoğraf kitabı Hayal & Hakikat ile PHotoESPAÑA Yılın Fotoğraf Kitabı Ödülü’ne layık görüldü. Aynı kitap hem Paris Photo Aperture Fotoğraf Kitabı Ödülleri'nde Yılın Fotoğraf Kitabı kategorisine hem de Rencontres d'Arles Tarihi Kitap ödülüne aday gösterildi.

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde ders vermekte olan Cemre Yeşil Gönenli, aynı zamanda Karaköy’de yer alan bir kitapçı ve yayınevi olan FiLBooks’un kurucusu. 

Cemre Yeşil Gönenli, ilişkilerin fotografik temsili ve fotoğraf tarihinden ilham aldığı işlerini ve 

bir yayıncı ve küratör olarak katkıda bulunduğu projeleri anlatacak.

Etkinliği Paylaşın

bottom of page