top of page
Film Şeridi - Ani Çelik Arevyan
Film Şeridi - Ani Çelik Arevyan

07 Ara Çar

|

Online Etkinlik

Film Şeridi - Ani Çelik Arevyan

Fotoğrafçı ve sanatçı Ani Çelik Arevyan, yaptığı çalışmalarla Türkiye fotoğrafındaki önemli kadın sanatçılardan biridir. Sanatçımızın fotoğraf hayatını ve çalışmalarını bizlerle paylaşacağı etkinliğimiz herkese açık ve ücretsizdir.

Kayıt Kapandı
Diğer Etkinliklerimiz

Zaman ve Yer

07 Ara 2022 20:30 – 22:00

Online Etkinlik

Etkinlik Hakkında...

Fotoğrafçı Ani Çelik Arevyan, sanatsal pratiğini fotoğraf çekmekten ziyade “fotoğraf yapmak” olarak tanımlamayı tercih eder. Fotoğrafı estetik düşünümün bir aracı olarak konumlandıran sanatçı, izleyicinin fiziksel gerçekliğe ve hayal gücüne dair düşünmesine vesile olur. Fotoğraflarını zamanın belirsiz olduğu ancak değişimin tüm zenginliğiyle belirgin olduğu ince bir çizgi üzerinde kurgulayan sanatçının işlerinde, kişisel deneyimleri ve zamanla ilişkisi, ışık unsuru ve son dönemlerde de doğayı kapsayan bir görsel dil öne çıkar.

Ani Çelik Arevyan (d. 1961, İstanbul), İstanbul’da yaşayan ve çalışan bir fotoğraf sanatçısıdır. Fotoğraf çalışmalarına 1985 yılında başlayan sanatçı, ilk kişisel sergisini 1993 yılında İstanbul Kadın Eserleri Kütüphanesi’nde gerçekleştirdi. 1998 yılından başlayarak Galeri Nev İstanbul’da düzenli olarak sergiler gerçekleştiren sanatçının kişisel sergileri arasında Adas İstanbul (İstanbul, 2020), Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi (İstanbul, 2019), Galata Rum Okulu (İstanbul, 2018), İstanbul Modern Müzesi(İstanbul, 2010) olup, Arevyan’ın ödülleri arasında Kodak Profesyonel Avrupa Ödülleri Türkiye Birinciliği (1990) bulunuyor. Sanatçının eserleri Bibliothéque Nationale de France, İstanbul ModernMüzesi, ve özel koleksiyonlarda yer alıyor.

Sanatçımızın fotoğraf hayatını ve çalışmalarını bizlerle paylaşacağı etkinliğimiz herkese açık ve ücretsizdir.

Etkinliği Paylaşın

bottom of page