top of page
Çağdaş Fotoğrafta Anlam Süreçleri - Arzu Eke
Çağdaş Fotoğrafta Anlam Süreçleri - Arzu Eke

15 May Çar

|

https://meet.google.com/pou-mgus-kte

Çağdaş Fotoğrafta Anlam Süreçleri - Arzu Eke

Zaman ve Yer

15 May 2024 20:30 – 22:00

https://meet.google.com/pou-mgus-kte

Etkinlik Hakkında...

Çağdaş fotoğrafta anlam süreçleri, görsel dil ve içeriğin nasıl yorumlandığına odaklanır. Bu süreç fotoğrafçı için; görsel unsurların nasıl bir araya geldiği, izleyici üzerinde hangi duygu ve düşünceleri uyandırdığını irdelemek üzerine kuruludur. Bu da bir ifade biçimi olarak fotoğrafın görsel anlatımının derinlik bağlamını ve zenginliğini keşfetmekle mümkün olur. Sizlerle fotoğraf üzerinden kurduğumuz bu ‘anlam mümkünlüğü ’nü konuşacağız.

Arzu Eke Ankara doğumlu, Ankara’da yaşayan ve kavramsal algı üzerinden üretimler yapan görsel anlatıcı ve fotoğrafçıdır. Fotoğrafa olan ilgisi, 1989 yılında AFSAD ile başlamış ve o günden beri fotoğraf, yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

2014 yılından itibaren fotoğraf derneklerinde temel eğitim ve fotoğraf sanatına giriş dersleri vermeye başlamış, Ankara’daki bazı kolejlerde de fotoğraf sanatı üzerine dersler vermiştir. Ayrıca, kavramsal fotoğraf üzerine seminerlerde konuşmacı olarak da yer almıştır.

Şu anda bağımsız olarak kurucusu olduğu Atölye 4’33’’ fotoğraf atölyesi bünyesinde çağdaş fotoğraf anlayışı üzerine ders ve seminerler vermeye devam etmektedir. Kalıcı olarak açılan iki adet fotoğraf sergisinin küratörü olmakla birlikte, solo ve birçok karma sergiye de katılmıştır.

Fluxus ruhuna inanan ve bitmez bir merak ile çağdaş algı üzerinden; “fotoğraf sanatı ne diyor?” ’a olan hayranlıkla fotoğraf üretimlerine devam etmektedir.

Etkinliği Paylaşın

bottom of page